Szukasz pomocy w leczeniu cukrzycy? Sprawdź te pomysły!

Wskazówki zawarte w tym artykule pomogą Ci nauczyć się kontrolować objawy cukrzycowe i prowadzić nieco normalne i bardziej spełnione życie.

Musisz podjąć decyzję, by żyć tak mocno, jak to tylko możliwe i nie pozwolić, by cukrzyca kontrolowała twoją przyszłość.Jeśli nie lubisz smaku fasoli, ale starasz się prawidłowo odżywiać teraz, gdy zdiagnozowano u Ciebie cukrzycę, dlaczego nie spróbować jedzenia Hummusa? Jest zrobiony z kremowej fasoli Garbanzo i jest gładki, gęsty i pyszny! Można go zjeść na kanapce zamiast majonezu lub posmarować krakersami.Jeśli u Twojego dziecka zdiagnozowano cukrzycę, spraw, aby śledzenie jego poziomu cukru we krwi było zabawne. Zorganizuj konkurs, w którym otrzymają nagrodę za terminowe mierzenie poziomu cukru we krwi każdego dnia przez określoną liczbę dni, na przykład wycieczkę do sklepu z zabawkami lub godzinę w parku.Woda pitna jest ważna dla każdego, ale szczególnie dla diabetyków. Jest powód, dla którego większość diabetyków pije jak ryba, zanim zostanie zdiagnozowana i rozpocznie leczenie! Utrzymuj wysokie spożycie wody, aby pomóc Ci obniżyć wagę i zwiększyć nawodnienie, zwłaszcza jeśli ćwiczysz.Szpitale często mają przychodnie diabetologiczne, do których mogą się zgłaszać miejscowi pacjenci, i mają one dla Ciebie świetną radę. Dadzą ci narzędzia do śledzenia poziomu cukru we krwi, informacje o wartościach odżywczych w planie diety, a nawet wskazówki dotyczące ćwiczeń. Mogą również być dla Ciebie świetną grupą wsparcia i odpowiedzą na wszelkie pytania, które możesz mieć.Jeśli masz cukrzycę, twoje dzieci są bardziej podatne na tę chorobę. Upewnij się, że wszelkie wprowadzane przez Ciebie zmiany w diecie odzwierciedlają nawyki żywieniowe Twoich dzieci i że uwzględniasz je w wykonywanych ćwiczeniach. Fajniej jest dokonywać zmian w swoim życiu, jeśli każdy ma jakiś wkład.Diabetyk musi wziąć odpowiedzialność za swój stan i leczenie. Dlatego to do Ciebie należy upewnienie się, że wiesz absolutnie wszystko, co można wiedzieć o cukrzycy. Bądź na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w czasopismach medycznych, aby poprosić lekarza o jakąkolwiek opiekę, która może Ci pomóc.Możesz zadać swojemu lekarzowi wszelkie pytania dotyczące cukrzycy, od tego, jak wpływa ona na ruchy jelit, aż po to, czy może powodować dysfunkcje seksualne (tak, może!). Żadne pytanie nie powinno być zbyt krępujące lub niewykształcone, abyś czuł się komfortowo odpowiedz, ponieważ twój lekarz jest tam, aby pomóc!Dokonuj zdrowych wyborów, kiedy wychodzisz jeść, ale nie przesadzaj. Szukasz pomocy w leczeniu cukrzycy? Sprawdź te pomysły!

Nie musisz głodzić się sałatkami, ale zastąpienie tłustych frytek podawanych warzywami gotowanymi na parze zmniejszy prawdopodobieństwo, że Twój posiłek zwiększy poziom cukru we krwi.

Diabetyk musi być ostrożny, ale nie musi być anorektyczką!Ćwiczenie pozwala obniżyć poziom cukru we krwi, więc spróbuj i przekonaj się, jak to działa. Upewnij się, że zaraz po ćwiczeniach zrobisz sobie test, aby upewnić się, że poziom cukru we krwi obniżył się do poziomu, który jest tolerowany, w przeciwnym razie będziesz musiał zażywać insulinę.Dobry sen w nocy to świetny sposób na obniżenie poziomu cukru we krwi. Badania pokazują, że nieprzerwany sen wspomaga zdolność organizmu do regulowania produkcji insuliny. Utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi jest ważne dla ogólnego stanu zdrowia diabetyka, więc staraj się ustalić stałą porę snu każdej nocy.Ty kontrolujesz sposób, w jaki toczy się twoje życie. Cukrzycę można leczyć, jeśli zastosujesz się do poniższych wskazówek i naprawdę zastosujesz je w praktyce. Zarządzanie cukrzycą wymaga świadomego wyboru robienia rzeczy, które musisz zrobić, aby żyć tak zdrowo i szczęśliwie, jak to tylko możliwe.