Elegancja cegła dekoracyjna dla Twojego salonu

Coraz chętnie j cegła dekoracyjna wykorzystywana jest w środku naszych budynków. Lica ceglane układane na ścianie dodadzą nowego klimatu do naszych pomieszczeń.

Dekoracyjne cegły obecnie chętnie montuje się na nowoczesnych budynkach aby dodać im klimat dawnych czasów. Wyglądają wspaniale, dodają uroku każdemu pomieszczeniu, jest to bardzo ciekawa alternatywa dla tradycyjnych ścian. Jedna lub więcej ścian z cegły może nadać pokojowi oszałamiający i nowoczesny wygląd, zmieniając całą dynamikę przestrzeni życiowej. Bardzo często ceglane ściany kojarzą się ze sterymi domami, które są dalekie od minimalistycznego i nowoczesnego współczesnego stylu, ale mogą być również odpowiednie do stworzenia nowoczesnego salonu pełnego światła i przestrzeni. Bardzo dobrze komponują się ze wszystkimi stylami projektowania, w tym nowoczesnymi stylami skandynawskim czy rustykalnym. Rynek oferuje szeroki wybór tych cegieł w wielu kolorach i stylach, które pasują do stylu każdego pomieszczenia. Można wybrać nie tylko kolor, ale także odcień cegły. Na rynka znajdziemy lica o głębokości 2 centymetrów, które wycinane są z oryginalnych cegieł. Cegły te pochodzą często z rozbiórki starych budynków, dzięki czemu posiadają one bardzo unikalny wygląd. Możesz wybrać dużą ścianę i uczynić ją centralnym elementem w domu.

Ściany z cegieł wyglądają najlepiej, gdy są stosowane w centralnych miejscach naszych pomieszczeń. Na przykład, jeśli telewizor jest głównym elementem w salonie, wówczas bardzo dobrze będzie prezentował się na tle ściany z cegieł. Będzie to także bardzo ciekawy element naszej kuchni, gdzie zazwyczaj mamy ułożone równe płytki. Wówczas cegły mogą w pewien sposób złamać tą koncepcję, i wnieść ciekawy wygląd do naszej kuchni. Oczywiście w każdym pomieszczeniu z powodzeniem możemy zastosować cegłę dekoracyjną, nie muszą to być wcale duże przestrzenie. Z pewnością dobrze będą wyglądały także z elementami drewnianymi, przykładowo na poddaszach, mogą przykładowo dobrze zgrywać się w belkami nośnymi przy dachu. Oczywiście każde ma swój pomysł jak ułożona ma być cegła dekoracyjna.