Karnisze stanowią uzupełnienie wystroju wnętrza

Wiele osób do osłonięcia swoich okien wybiera firany i zasłony, które przyczepia się do karniszy.

Drewniane karnisze są preferowane przez wielu właścicieli domów ze względu na ich naturalny wygląd i wytrzymałość na lata przy minimalnej konserwacji. Przed wybraniem koloru karnisza należy zdecydować o wykończeniu. Oprócz drewna karnisze produkuje się także z metalu i występują one w wykończeniach z brązu, niklu, stali i mosiądzu.

Karnisze stanowią uzupełnienie wystroju wnętrza

Jakie wybrać karnisze do zasłon aby podkreślały wystrój w pomieszczeniach?

Karnisze występują w standardowych kolorach, takich jak czarny, biały, złoty, brązowy i srebrny. Upewnij się, że wybrany kolor karnisza pasuje do zasłon, mebli i innych elementów dekoracyjnych. Należą do nich lampy sufitowe, krzesła, meble i kanapy czy łóżka. Jeśli pokój jest głównie biały, karnisz z metalu w kolorze srebrnym lub chromowanym ładnie komponuje się z wnętrzem. Jeśli masz meble z ciemnego drewna, wybierz karnisze w ciemniejszych odcieniach, jak mosiądz i brąz. Kolor szczotkowanych karniszy nierdzewnych uzupełnia metalowe oprawy oświetleniowe, a mosiężne karnisze dodają złotego tonu do pomieszczenia. Jeśli twoje zasłony są jasne lub bogato zdobione, wybierz klasyczne karnisze z metalu w kolorze srebrnym, do ciemnych zasłon lepiej sprawdzą się ciemniejsze karnisze.

Aby dodać stylu i uroku, rozważ metalowe karnisze z ozdobnymi zakończeniami. Dekoracyjne lub geometryczne zakończenia nadają karniszom nowoczesny styl, który podkreśla wystrój naszego wnętrza. Aby uzyskać bardziej tradycyjny akcent, wybierz zwieńczenia w kształcie kulki lub cylindra, które pasują do każdego pomieszczenia. Jeśli potrzebujesz czegoś bardziej wyszukanego i ozdobnego, możesz zdecydować się na kulę ażurową czy kryształową, kształt gałązki z liśćmi czy też zakończenia wysadzane kryształkami. Karnisze możemy zakupić w formie podwójnej lub pojedynczej. Jeśli posiadamy w oknach rolety i chcemy zawiesić tylko firanki, z pewnością wystarczy nam karnisz z metalu pojedynczy.

Jeśli chcesz zakupić eleganckie karnisze metalowe odwiedź stronę sklep.karpol.pl, gdzie znajdziesz szeroki wybór karniszy podwójnych i pojedynczych o różnych długościach i z różnorodnymi zakończeniami.