Otwieramy salon fryzjerski – kredyt na jego wyposażenie

Salon fryzjerski bez akcesoriów fryzjerskich jest jak sklep obuwniczy bez butów – po prostu nie da się nic zrobić.

Najprościej mówiąc, żeby nasz zakład odpowiednio funkcjonował na wysokich obrotach, będziemy potrzebowali do tego odpowiednich narzędzi, co wcale nie oznacza, że musimy wydawać na nie fortunę! Poniżej przedstawiam wam kilka najbardziej przydatnych rzeczy, które powinny się znajdować w każdym salonie.

Akcesoria fryzjerskie – jak bardzo są potrzebne?

Wbrew pozorom najważniejszą rzeczą są gumki do włosów, ponieważ szacunkowo często się ich używa. Fryzjer bez gumek nieciekawie wypada już na starcie. Najodpowiedniejsze będą te słabo widoczne, najlepiej w kolorze włosów – brązowe, czarne i beżowe, bądź po prostu o jasnych kolorach, aby można było ukryć ”pomoc” podtrzymującą nasze włosy. Kolejnymi, w prawdzie podobnymi i równie istotnymi akcesoriami są klipsy i klamerki. To właśnie one trzymają włosy w odpowiednim miejscu, co jest bardzo przydatne podczas koloryzacji, prostowania i kręcenia włosów, czy suszenia ich lub podcinania końcówek. Nic się nie plącze, a kosmyki włosów na siebie nie nachodzą, co zdecydowanie ułatwia naszą pracę.
Słyszałyście kiedyś o tzw. ,,karkówce”? Niestety nie jest to ten rodzaj mięsa, o którym pomyślałyście. Karkówka to specjalna szczoteczka/pędzelek, który służy do czyszczenia karku z pozostałości włosów po strzyżeniu. Jest to na tyle profesjonalna rzecz, dzięki której po pierwsze – sprawiamy miły masaż karku naszemu klientowi na zakończenie usługi, a po drugie – nie skazuje nas na robienie tego ręką, bądź innymi wymyślnymi sposobami, które mogłyby być dość nieestetyczne i nieprofesjonalne. Polecane są szczególnie karkówki z włosia naturalnego, ponieważ nie podrażniamy wtedy nią skóry przez ”nieprzyjemne drapanie” od tworzywa sztucznego. 

Wyposażenie salonu fryzjerskiego

Kolejnymi, ważnymi akcesoriami (zwłaszcza przy strzyżeniach męskich) są nasadki do maszynki. Występują one w różnych wielkościach, przykładowo 3 lub 6 mm. Nakładki służą do regulowania długości cięcia i umożliwiają precyzyjne strzyżenie, dzięki czemu pozwalają na wyczarowanie cudów na głowie. Innym elementem, równie przydatnym są wałki, które raczej nie są niczym zaskakującym w tym temacie. Wałki ma każda z Pań lubiąca eksperymentować z fryzurami (a przynajmniej miała raz w życiu), dlatego zwłaszcza w salonie fryzjerskim muszą się one znaleźć. Do wyboru mamy przeróżne rodzaje: wałki do trwałej, wałki plastikowe lub z rzepami, wałki na klipsy i tego typu podobne. Jeśli mamy wykonać ładny skręt włosa na życzenie klientki, a nie zawsze uda się to zrobić lokówką, czy prostownicą, warto mieć je pod ręką.
Akcesoriami, których stanowczo nie może zabraknąć w naszym salonie są peleryny fryzjerskie. Są one nieodłącznym elementem wszelkich zabiegów koloryzacji i strzyżeń. Dbają o to, aby nie ubrudzić klienta i żeby wyszedł on tak schludny z salonu, jak przyszedł. Występują pod postacią jednokrotnego użytku, jak i wielokrotnego użytku, pamiętając przy tym, że po każdym ich wykorzystaniu, trzeba je dokładnie oczyścić z zanieczyszczeń. Jest to tak ważny element wyposażenia salonu fryzjerskiego, że bez peleryn możemy wykonywać tylko i wyłącznie upięcia, do których wyjątkowo nie są potrzebne, a przecież nie chcemy ograniczać się tylko do jednej usługi prawda?

Narzędzia fryzjerskie

Stojak na nożyczki, jest rzeczą, która pomoże zachować nam ład i porządek na stanowisku pracy. Nie musimy się martwić o zgubienie nożyczek, ponieważ wszystkie możemy trzymać w jednym miejscu, co będzie wyglądać schludnie i profesjonalnie. Stojak jest zdecydowanie jedną z tańszych rzeczy, wchodzących w skład akcesoriów fryzjerskich i zdecydowanie warto się w takowy zaopatrzyć. 
Salon fryzjerski z profesjonalnym wyposażeniem jest połową sukcesu. Pamiętajcie, że nie zawsze droższe znaczy lepsze! aczkolwiek warto czasami dobrze zainwestować, bo przecież akcesoria będą przez nas wykorzystywane każdego dnia i ważne jest, aby były niezawodne. Dobrze wyposażony zakład fryzjerski, wraz z rzetelnym fryzjerem równa się szczęśliwy i zadowolony klient, a to jest najważniejsze.
Źródło: https://sklep.fryzaw.pl