Pomoc prawnika przy niejasnej wycenie dóbr pozostawionych w spadku

Po śmierci bliskiej osoby często pozostaje spadek, jednak nie zawsze osoby, które są spadkobiercami potrafią ustalić jasne zasady podziału majątku.

Dlatego też czasem należy skorzystać z usług prawnika, który będzie znał doskonale prawo spadkowe, rozwieje wszystkie wątpliwości związane z prawem do spadku. Oczywiście nie zawsze będzie to łatwe zadanie, ponieważ czasem należy majątek wycenić, podzielić go według zapisów testamentu.

Pomoc prawnika przy niejasnej wycenie dóbr pozostawionych w spadku

Adwokat z dziedziny nieruchomości i własności

Oczywiście może zdarzyć się sytuacja, iż osoba zmarła pozostawi nieruchomość, wówczas między spadkobiercami może dojść do nieporozumień na temat jego dziedziczenia, czy też odpowiedniego podziału. W tym przypadku powinien zostać powołany biegły, które jednoznacznie określi wartość nieruchomości, na tej podstawie będzie można ją podzielić przez poszczególnych spadkobierców. Czasem może być to przykładowo mieszkanie w bloku, wówczas wycena będzie dość łatwa, możemy brać pod uwagę ceny za metr kwadratowy podobnych mieszkań w okolicy. Jednak czasem może się okazać, iż jest to działka, nieruchomość o dużej powierzchni, nie zawsze możemy jednoznacznie ocenić jej wartość.

Czasem w przypadku starych domów, które nadają się do remontu, również możemy mieć wątpliwości co do ich wartości, ze względu na wymagane prace remontowo-budowlane, które doprowadzą budynek do użyteczności. Czasem mogą być to także nieruchomości, które nadają się do rozbiórki, dlatego też nie zawsze szybko i łatwo można ocenić wartość pozostawionych dóbr.

Kiedy uważamy, iż spadek został podzielony nieprawidłowo lub jesteśmy poszkodowani przez podział, może przydać nam się adwokat, który będzie dobrze znał w prawo spadkowe, który będzie walczył o nasze prawa w sądzie. Jest to istotne, aby była to osoba doświadczona w danej dziedzinie prawa. Wówczas może szybko i skutecznie wytłumaczyć nam nasze prawa do spadku, oceni czy warto o nie ubiegać się w sądzie, będzie nas także reprezentowała podczas sprawy sądowej.