Projektowanie i testowanie oprogramowania

Jednym z wielu rodzajów programów skierowanych do firm są aplikacje biznesowe. Są to specjalne pakiety programowe, które w pełnym pakiecie posiadają wiele biznesowych rozwiązań.

Są to oferty skierowane do firm nie tylko typowo finansowych ale do wielu firm, które funkcjonują na rynku i potrzebne im jest odpowiednie oprogramowanie, które wszystkie jego notatki utrzymają w jednym programie. Jest to po prostu program, który zawiera niezwykle dużo możliwości tak jakby w jednym programie było zawartych więcej. Są to jednak pakiety których nie można zastosować do wszystkich firm. Każda firma powinna dobrać dla siebie odpowiedni pakiet. Nie każdy bowiem potrzebuje tego samego rozwiązania. Handlowiec będzie potrzebował innych programów, księgowy innych, osoba prowadząca fabrykę innego. Dlatego firmy które tworzą programy starają się, żeby dla każdej firmy znalazły się odpowiednie rozwiązania. Jest to również pewien szczegół który mobilizuje programistów do lepszej pracy, bowiem jeśli zgłosi się firma która potrzebuje programu jakiego nie mają, nie napiszą mu go w pospiechu. W wielu firmach będzie potrzebne specjalistyczne oprogramowanie, oczywiście niektóre rzeczy można zrobić w dość zaawansowanym Excelu, jednak czasem potrzeba czegoś bardziej wyspecjalizowanego.

Wówczas właściciel firmy szuka odpowiedniej firmy jeżeli sam nie posiada odpowiedniego zaplecza IT.

Zewnętrzna firma musi poznać wymagania co do funkcjonalności oprogramowania., Na tej podstawie powstanie algorytm, na podstawie którego będą pracowali programiści. Naturalnie częścią tego rodzaju procesu będą testy aplikacji webowych które muszą odbywać się na każdym etapie jego tworzenia. Test powinien dotyczyć programu jako całości, a także oddzielnych modułów. Dzięki temu szybko uda się zlokalizować przyczyny nieprawidłowości. Dodatkowo należy przetestować oprogramowanie na różnych urządzeniach, czy też różnych rozdzielczościach wyświetlaczy co będzie dotyczyło części graficznej. Odbiorca końcowy musi otrzymać doskonały produkt będzie działał niezawodnie.