Sajgonki to tradycyjne danie azjatyckie znane od setek lat

Istnieje wiele różnic między sajgonkami świeżymi a smażonymi. Po pierwsze ich kraj pochodzenia. Sajgonki świeże są zwykle wietnamskie, a smażone pochodzą z Chin. Następne są opakowania. Sajgonki zawija się w papier ryżowy, który jest wytwarzany z mąki ryżowej.

Są przezroczyste i zwykle bardzo cienkie. Z drugiej strony placki do sajgonek smażonych są wytwarzane z mąki i jaj. Są grubsze niż papier ryżowy. Chociaż sajgonki wietnamskie można podawać świeże lub smażone, w wersji chińskiej są one zawsze smażone. Chińskie sajgonki są zazwyczaj nadziewane mielonym mięsem i kapustą. Sajgonki mają zazwyczaj w środku makaron ryżowy i surowe warzywa. Czasami mogą też mieć chude białe mięso, tofu lub krewetki. Wszystkie potrzebne składniki można z łatwością znaleźć w większości sklepów spożywczych. Nie trzeba już iść do restauracji azjatyckiej, aby zjeść sajgonki, można tą przystawkę bez problemu przygotować samodzielnie w domu i z pewnością będą one równie smaczne. Potrawa jest pełna kolorowych warzyw i ziół, jest to idealna przekąska czy lekki posiłek wieczorny. Oczywiście jest to całkowicie zależne od tego, co wkładasz do środka, ale tradycyjnie będą one nadziewane świeżymi surowymi warzywami, gotowanymi krewetkami, makaronem ryżowym lub wieprzowiną. Ponieważ jedyna skrobia pochodzi z ryżu, sajgonki są bezglutenowe, a jeśli nie włożysz zbyt wiele makaronu ryżowego do nadzienia, mogą zawierać naprawdę mało kalorii, a jeśli nie dodasz mięsa, są całkowicie wegańskie.

Warto jednak dodać trochę białka, aby upewnić się, że jest to zrównoważony posiłek, więc dlaczego nie spróbować tuńczyka, grillowanych krewetek, grillowanej wieprzowiny, a nawet tofu lub roślin strączkowych. Są różne przepisy na sajgonki i możesz użyć dowolnych składników do nadzienia. Nie wahaj się oderwać od tradycji i eksperymentować, łącz składniki, takie jak kiełki, kolendra i marchewka, z mniej tradycyjnymi, takimi jak rzodkiewki czy papryka. Upewnij się także, że dołączasz zioła, możesz dodać kolendrę i miętę, a nawet bazylię, ponieważ nadają one sajgonce dodatkowy smak, dzięki czemu nie będziesz musiał nadmiernie moczyć ich w sosie.