W jaki sposób podpieramy strop w budownictwie

W budownictwie wykorzystuje się różnego rodzaju podpory, mogą one wspierać różne ciężkie elementy, często służą w przypadku podparcia szalunków.

Są to najczęściej rozwiązania na bazie rury, które można regulować, często zakres pracy to od 1,5 do 2,5 m, czy też od 3 do 5 m, w zależności od modelu. Oczywiście możemy zakupić różne podpory stropowe które będą nam odpowiadały nie tylko wysokością ale także w wytrzymałością. Naturalnie mogą być to podpory lakierowane czy też posiadające warstwę ocynku.

W jaki sposób podpieramy strop w budownictwie

Regulowane podpory budowlane

Warto zwrócić uwagę, iż nie zawsze muszą być to podpory, które posiadają dużą wytrzymałość, ponieważ możemy ustawiać je obok siebie, dzięki temu stworzyli bardzo stabilną konstrukcje przykładowo stropu. Będą dobrym rozwiązaniem przykładowo, kiedy chcemy wykonać balkon, wówczas szacunek, który wystaje poza obręb budynku będzie dość ciężki, w tym przypadku konieczne będzie wykorzystanie odpowiedniej podpory. Z pewnością podpory budowlane doskonale się sprawdzą w przypadku wielu różnych zastosowań, warto zwrócić uwagę iż posiadają one także na zakończenich otwory, Dzięki czemu możemy przymocować je do szalunku ale także do odpowiedniej podstawy.

Dodatkowo należy pamiętać o odpowiednim wypoziomowaniu, w tym przypadku uzyskamy najlepszą stabilność, wówczas nie będzie się przechylała. Oczywiście warto sprawdzić czy podłoże na którym ustawiamy podpory jest twarde, jeżeli pod spodem pod szalunkiem znajduje się gleba, wówczas możemy ułożyć tam przykładowo deski czy też pustaki tak aby podpory pod wpływem ciężaru nie zapadały się. Oczywiście powinny być to podpory zabezpieczone przed działaniem wody, promieni słonecznych, jak wiadomo z szalunków często może kapać woda, dlatego też muszą być to podpory odporne na korozję.

Zależnie od potrzeb możemy zakupić podpory różnej długości, często są regulowane, w tym przypadku może być to podpora która posiada a regulację w zakresie od 2 do 3,5 m lub też od 2,5 do 4,5 m. Z pewnością im większa możliwość regulacji tym podpora może znaleźć więcej zastosowań na placu budowy.