Wysokiej jakości anteny do odbioru sygnału telewizji cyfrowej

Obecnie w całej Europie przechodzi się z sygnału telewizji cyfrowej DVB-T na bardziej zaawansowany system DVB-T2.

Dzięki antenie DVB-T2 i odbiornikowi DVB-T2 otrzymasz nie tylko programy w wyższej rozdzielczości w swoim domu, ale także będziesz mieć dostęp do większej ilości programów w wysokiej rozdzielczości HD. Jednocześnie standard ten zapewnia lepszą jakość odbioru sygnału dla mobilnych urządzeń, tabletów i laptopów.

Wysokiej jakości anteny do odbioru sygnału telewizji cyfrowej

Jaka antena sprawdzi się lepiej – DVB-T czy DVB-T2?

Zanim kupisz nową antenę DVB-T, upewnij się, że obsługuje ona również system DVB-T2.
Antena DVB-T2 nie jest niezbędna, działa również istniejąca antena DVB-T, najważniejsze jest to, że dostępny jest odbiornik DVB-T2. W niektórych obszarach DVB-T działa z polaryzacją pionową. Podczas konwersji na system DVB-T2 może być przydatne obrócenie anteny DVB-T o 90 stopni, aby ustawić ją w pionie. Wybierając z oferty specjalistycznych sklepów antenę pokojową DVB-T ze wzmacniaczem i podłączeniem do sieci, czyli tak zwaną antenę aktywną, należy upewnić się, że zasięg jest regulowany. Pozwala to dostosować wzmocnienie do odbioru i uniknąć przesterowania, jeśli sygnał nadajnika jest zbyt silny.

Jeśli odbiór sygnału w twojej lokalizacji nie jest korzystny dla anteny prętowej, wzmacniacz na niewiele się zda, ponieważ wzmacnia również szumy. W takiej sytuacji trzeba wybrać inny rodzaj anteny DVB-T, przykładowo kierunkową bądź szerokokątną. Zwróć również uwagę na prawidłowe ustawienie anteny DVB-T w pomieszczeniu, ponieważ ma to znaczący wpływ na jakość odbioru sygnału. Może się również okazać, że konieczny będzie zakup i montaż wysokiej jakości anteny zewnętrznej.

W pobliżu okna odbierany sygnał z nadajnika jest często silniejszy niż w głębi pomieszczenia, dlatego antena wewnętrzna powinna się tam znajdować. Ściany żelbetowe, szkło parowane lub inne metalowe osłony pogorszą odbiór, również urządzenia elektryczne z zasilaczami mogą być źródłem zakłóceń. Dotyczy to również mobilnych urządzeń radiowych znajdujących się w pobliżu, działających komputerów lub lamp fluorescencyjnych. Zwróć także uwagę na polaryzację sygnału nadawczego, anteny prętowe można również ustawić poziomo.