Czy można przedawkować witaminę c?

Wszystko można przedawkować, dlatego trzeba być ostrożnym. W przypadku witaminy C przedawkowanie zdarza się naprawdę bardzo rzadko i nie ma z tego jakiś większych skutków ubocznych, a zatem nie mamy się, czym aż tak przejmować.

Witamina C znajduje się w owocach i warzywach, dlatego dostarczamy jej do organizmu bardzo dużo. Jeśli podajemy ją w naturalny sposób, a nie poprzez tabletki to szanse na przedawkowanie są praktycznie zerowe. Możemy raczej cierpieć na niedobory witaminy C niż na jej przedawkowanie.

Witamina C działa pozytywie na układ odpornościowy, dlatego warto będzie ją zażywać i cały czas uzupełniać. Wtedy szanse na to, że przetrwamy zimę i wiosnę bez chorób są większe, aczkolwiek ma na to wpływ o wiele więcej czynników. Przedawkować można witaminę C tylko w przypadku, kiedy będziemy jej zażywać ponad 1000 mg dziennie i to przez długi czas. Trzeba, zatem uważać, co jemy i co przyjmujemy, a wtedy nie będziemy mieć problemów i nie stworzymy żadnego zagrożenia dla organizmu.

Objawy przedawkowania witaminy C
Pierwsze, co można zauważyć to problemy z układem pokarmowym i pojawią się u nas bóle brzucha. Możemy również narzekać na piekącą zgagę albo nawet na nudności. Jeśli czujemy się źle po kolejnych dniach zażywania witaminy C to trzeba trochę przestać i wtedy przekonamy się czy to ustąpi. Witaminę C wydala się z moczem, dlatego szybko można będzie się jej pozbyć z naszego organizmu. Bardziej szkodliwe dla naszego zdrowia jest to, że mamy niedobór witaminy C. Wtedy lista dolegliwości i zagrożeń jest bardzo długa i lepiej dbać o to żeby witaminy nigdy nam w organizmie nie zabrakło i żeby był taki poziom jak trzeba.

Tylko wtedy będziemy zadowoleni i będziemy czuli się o wiele lepiej. Najlepiej byłoby jeść codziennie te owoce, które mają największe dawki witaminy C. Można również do swojej diety dołączyć warzywa, które również zawierają ten rodzaj witaminy, sporo ciekawych informacji znajdziesz też tutaj https://olimpsport.com/pl. Im bardziej naturalna będzie witamina C, którą spożywamy tym będzie dla nas lepiej i właśnie tego trzeba się trzymać.