Deski drewnopodobne na taras

Planując wygląd naszego tarasu warto postawić na materiały, które będą trwałe, będą wymagały małej ilości uwagi, jeżeli chodzi o zabezpieczenie.

Oczywiście najpopularniejsze obecnie są płyty gresowe, które dodatkowo są szkliwione, aby zabezpieczyć gres przed działaniem czynników zewnętrznych. Jednak jeżeli chcemy nieco ocieplić wygląd budynku, możemy stworzyć taras z desek drewnianych lub też wykorzystać deski kompozytowe, które w swoim składzie oprócz drewna będą posiadały także polietylen oraz dodatki, które chronią oraz nadają kolor temu materiałowi.

Deski drewnopodobne na taras

Praktyczne kompozytowe deski tarasowe

Należy pamiętać, iż podłogi drewniane powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć, dodatkowo mogą wynikać z czasem pewne problemy, jeżeli deski które ułożymy nie były odpowiednio wyschnięte, będą powstawały szczeliny. W tym przypadku także należy powierzchnię co kilka lat cyklinować, nakładać nową warstwę lakieru, bejcy czy też impregnatu. W przypadku desek kompozytowych możemy wykorzystać specjalne olejki, które zabezpieczają oraz nadadzą odpowiedni wygląd desce.

Często kompozytowe deski na taras posiadają także specjalną fakturę, która będzie przeciwdziała poślizgnięciu się, dodatkowo tego typu rowki mogą ułatwić odprowadzanie wody. Oczywiście dostępna jest duża ilość kolorów, mogą być to deski, które będą imitowały różne rodzaje drewna, od jasnych po tych ciemny brąz czy też kolory venge. Oczywiście będą dobrze współgrały z różnymi elementami drewnianymi, przykładowo barierkami. Możemy wykorzystać je także jako stopnice w przypadku schodów, z pewnością duża długość deski tego rodzaju pozwoli przygotować taras o dużych rozmiarach. W tym przypadku mogą być to deski o długości nawet 5 m.

Jeżeli poszukujemy więcej informacji na temat desek kompozytowych, warto wejść na stronę https://panelstyl.com.pl/produkty/deska-tarasowa/, dowiemy się tam, dlaczego warto wybrać tego typu produkt, zapoznamy się z jego składem. Oczywiście są to deski, które sprawdzą się także na elementach elewacji, można także wykorzystać je w ogrodzie. Można z nich stworzyć podłogę altanki czy też ławkę, jest to produkt bardzo uniwersalny.