Jak pielęgnować skórę suchą, podrażnioną i swędzącą

Suchej skórze niekoniecznie brakuje wody, ale raczej sebum, które odgrywa ważną rolę w ochronie skóry, nawilża ją, zwiększa jej elastyczność i służy jako bariera spowalniająca utratę wody.

Sucha skóra jest spowodowana niedoczynnością gruczołów potowych i gruczołów łojowych. Wiele czynników zewnętrznych może również powodować przejściową suchość naskórka, jak niskie i wysokie temperatury, suchy klimat, nadmierna ekspozycja na słońce lub wiatr, ogrzewanie w domach zimą, długie i gorące kąpiele, częste używanie mydeł lub substancji zapachowych, zwłaszcza zawierających alkohol.

Jak pielęgnować skórę suchą, podrażnioną i swędzącą

Do wrażliwej i swędzącej skóry wybierz odpowiednie produkty

Jeśli masz skłonność do suchej skóry, pamiętaj o stosowaniu codziennej rutyny, która obejmuje nawilżanie i odżywianie ciała za każdym razem, gdy bierzesz kąpiel lub prysznic. W rzeczywistości zaniedbanie problemu lub przyjęcie nieodpowiedniej rutyny pielęgnacji suchej skóry może spowodować szereg problemów, takich jak popękana skóra, przez co jest bardziej podatna na bakterie, toksyny i zanieczyszczenia, łuszczenie, szybsze starzenie się skóry, trudności w nakładaniu makijażu, dyskomfort, świąd i wrażliwość skóry, atopowe zapalenie skóry.

Jest kilka sposobów na zapobieganie lub łagodzenie problemu suchej skóry. Warto utrzymywać odpowiedni poziom wilgotności w swoim domu, pić dużo wody, unikać gorących kąpieli i pryszniców. Do pielęgnacji skóry suchej, podatnej na podrażnienia i swędzącej wybierz dermokosmetyki wykonane ze środków nawilżających i łagodzących, takich jak gliceryna, alantoina, pantenol, witaminy A i E. Osoby ze swędzącą i suchą skórą powinny regularnie stosować duże ilości kremu nawilżającego. Pomaga to skórze odbudować barierę ochronną, dzięki czemu może lepiej zatrzymywać wilgoć.

Produkty do pielęgnacji swędzącej skóry możemy znaleźć na stronie https://novaclear.eu/cialo/skora-swedzaca/. Sucha, zaczerwieniona i swędząca skóra może być związana z innymi problemami zdrowotnymi, takimi jak atopowe zapalenie skóry lub łuszczyca. Bez względu na to, czy jest to skóra wrażliwa, skłonna do alergii czy podatna na podrażnienia i stany zapalne, tego rodzaju skóra wymaga szczególnej pielęgnacji i odpowiednich produktów.