Jak szybko i korzystnie sprzedać mieszkanie?

Istnieją w życiu sytuacje, które zmuszają nas do podjęcia szybkich i radykalnych działań. Jednym  z takich przypadków może być zmiana pracy, awans, zmiana miejsca dotychczasowej działalności zarobkowej, itp. Wydarzenia te wiążą się często z przymusową zmianą miejsca zamieszkania i ułożenia życia w innym miejscu.

Przeprowadzka, niejednokrotnie niesie za sobą szereg problemów i kłopotliwych zadań, które powinny być niejednokrotnie rozwiązane w szybkim tempie. Jednym z problematycznych zadań może być sprzedaż swojego mieszkania, pozwalająca urządzić się w innym miejscu.

W jaki sposób postępować, by szybko i bezproblemowo sprzedać mieszkanie?

Biuro nieruchomości
Istnieje wiele sposobów, dzięki którym znajdziemy odpowiedniego nabywcę, a nasze mieszkanie zostanie oddane w dobre ręce. Jedną w powszechnie wykorzystywanych metod jest skorzystanie z usług biura nieruchomości. Tego rodzaju placówki, za niewielką opłatą, pomagają znaleźć kupca, często przygotowują mieszkanie zgodnie z wyznaczonymi standardami, oferują sesję fotograficzną, mającą na celu przedstawienie graficzne oferowanego lokum, a także załatwiają formalności związane ze sprzedażą obiektu.
Sprawdź ofertę jednego z renomowanych biur nieruchomości. Biuro nieruchomości ABA – www.abanieruchomosci.pl

Portale internetowe
Innym sposobem, dzięki któremu można ogłosić anons jest wystawienie informacji na portalach internetowych, zajmujących się ofertami handlowymi oraz nieruchomościami. Celem wstawienia takiego ogłoszenia jest przedstawienie oferty oraz znalezienie odpowiedniego kupca. Opublikowanie oferty powinno uwzględniać opis mieszkania, lokalizację, cenę, ogólną charakterystykę, stan i rodzaj instalacji, a także powinno mieć załączone zdjęcia, przedstawiające wygląd poszczególnych pomieszczeń.

Ogłoszenia w lokalnej gazecie
Nadal stosowaną i popularną metodą pomagającą w sprzedaży nieruchomości jest wystawienie ogłoszenia w gazecie regionalnej lub tematycznej. Informacje umieszczone w ofercie powinny być czytelne i zrozumiałe. W anonsie należy umieści dane teleadresowe oraz podać preferowaną cenę sprzedaży.

Aby skutecznie i szybko znaleźć kupca na mieszkanie, należy zadbać o odpowiednie jego przygotowanie. Sukces sprzedaży czeto zależy od warunków oraz stanu nieruchomości. Warto jest posprzątać pomieszczenia, schować osobiste rzeczy, wyeksponować jak największą przestrzeń, zadbać o atrakcyjny wygląd nieruchomości.

Zabiegami stosowanymi przy przygotowaniu lokum są:

  • odmalowanie ścian,
  • nałożenie ładnych narzut na meble wypoczynkowe,
  • dołączenie dodatków w postaci poduch,
  • udekorowanie mieszkania roślinnością lub obrazami,
  • zadbanie o odpowiednie oświetlenie,
  • wykorzystanie ładnych i czystych zasłon.

Przed rozpoczęciem poszukiwań kupca należy sporządzić wiarogodną wycenę mieszkania, w taki sposób, by koszty były realne i satysfakcjonowały kupca jak i sprzedającego. Po ustaleniu kosztów należy przygotować atrakcyjną merytorycznie i wizualnie ofertę. Te wszystkie zabiegi powinny doprowadzić do szybkiej sprzedaży mieszkania, zadowolenia sprzedawcy jak i przyszłego nabywcy.