Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Fundamenty budynków potrzebują właściwej ochrony przed wilgocią, jak wiadomo może ona występować w glebie, dlatego też kiedy planujemy kolejne fazy budowy naszego domu przed zasypaniem części piwnicznej powinniśmy odpowiednio ją zabezpieczyć.

Obecnie można stosować różnego rodzaju materiały hydroizolacyjne które będą nakładane za pomocą specjalnych agregatów, będzie to bardzo dobry pomysł ze względu na dokładność nałożenia izolacji. Naturalnie dobra izolacje powinny nieco wnikać w mur, dzięki czemu będą tworzyły warstwę która będzie odpowiednio zabezpieczała nasze piwnice.

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Skuteczne izolacje natryskowe

Hydroizolacje będą potrzebne także w przypadku różnego rodzaju budowli przemysłowych, obiektów komunalnych, oczyszczalni ścieków, różnych budynków które będą obsługiwały infrastrukturę rzeczną czy też morską. Oczywiście należy wybrać właściwe środki hydroizolacyjne, mogą to być środki na bazie materiałów bitumicznych, które z pewnością bardzo dobrze sprawdzą się w przypadku izolacji podpiwniczeń. W przypadku kiedy na dachu naszego budynku mamy parking, lub też wykorzystujemy go w inny sposób, jest to podłoże betonowe wówczas powinniśmy także zastosować właściwe izolacje hydroizolacyjne które będą chroniły nasz budynek przed opadami deszczu.

Warto zwrócić uwagę iż możemy nakładać różne warstwy izolacyjne, może być to izolacja przeciwwilgociowa, będzie to izolacja w miejscach gdzie wody gruntowe są na niskim poziomie, gdzie teren jest raczej suchy, oczywiście w przypadku kiedy budujemy na terenach podmokłych, gdzie wody gruntowe mogą podchodzić do najwyższych obszarów z pewnością konieczne będzie zastosowanie grubej warstwy hydroizolacyjnej, wówczas jest to warstwa przeciwwodna.

Oczywiście hydroizolacje natryskowe są metodą nakładania bardzo szybką, w porównaniu z nakładaniem masy bitumicznej za pomocą pędzli. Będzie to metoda pozwalająca na wykonanie izolacji na dużo większej powierzchni, dodatkowo możemy także zastosować długie dysze które będą sięgały do miejsc trudnodostępnych, z pewnością będzie to bardzo dobry pomysł w przypadku wąskich wykopów gdy chcemy zaizolować fundamenty.