Jakie kwiaty dają mężczyznom

Tak się złożyło, że bukiety są nieodzownym atrybutem kobiecego prezentu. Ale błędem jest myśleć, że mężczyźni nie lubią prezentować się z kwiatami. Tak, taki prezent może kogoś zszokować, ale ten szok będzie bardziej z zaskoczenia i przytłaczających emocji. Mężczyźni są przyzwyczajeni do tego, że powinni dawać kwiaty słabszej płci, a nie odwrotnie. Nikt nie jest zaskoczony, gdy prezentują bukiety weteranom, artystom i sportowcom. A dlaczego nie możesz dać bukietu kwiatów mężczyźnie na jego rocznicę?

Ankieta statystyczna pokazuje, że około 60 procent męskiej populacji marzy o otrzymaniu takiego prezentu. Pozostali respondenci najprawdopodobniej są po prostu zwolennikami ustanowionych fundacji. A to wcale nie oznacza, że ​​prezentowana kompozycja kwiatowa w dniu ich urodzin nie spodoba się im. Można śmiało powiedzieć, że kwiaty staną się jasnym i niezapomnianym prezentem, ponieważ mężczyźni rzadko są im prezentowani.

Inną rzeczą jest to, że bukiet przeznaczony dla osób silniejszego seksu powinien radykalnie różnić się od kobiet. Same rośliny nie mają wyraźnego podziału na żeńskie i męskie, ale kompozycje bukietowe są ułożone dla mężczyzn według zupełnie innych zasad niż dla kobiet.

Zdecydowaliśmy już, że pytanie: czy kwiaty dają rocznicę mężczyznom, odpowiedź jest tylko twierdząca. Czego wymagają od nas podstawowe zasady etykiety? Obecnie ludzkość coraz bardziej odchodzi od konwencji, ale nadal warto przestrzegać pewnych zasad, zwłaszcza gdy przygotowałeś kwiaty dla mężczyzny jako prezent na jego rocznicę:

Jeśli mężczyzna jest znacznie młodszy od kobiety pod względem wieku, nie powinna dawać mu bukietu, wyjątek mogą stanowić jedynie bliskie relacje rodzinne. Za złe maniery uważa się prezentowanie kobiety bez kwiatów mężczyźnie z kwiatami.

Opakowanie powinno być proste i zwięzłe, wykonane w brutalnym stylu. Bukiet dla mężczyzny nie może być ozdobiony kokardkami ani koronkowym papierem. Kwiaty urodzinowe wybrane na bukiet nie powinny emanować słodkim kobiecym aromatem. Kolor ma również znaczenie. Mężczyźni nie mają zbyt jasnych kompozycji ani bukietów w pastelowych kolorach.

Pozostaw leśną i polną roślinność bliskim i zaprezentuj je w domu. Na wieczór rocznicowy nie są odpowiednie.

Warto zwrócić uwagę na wybór egzotycznych roślin do stworzenia kompozycji kwiatowej. Niektóre z nich mają słodki zapach i nie nadają się na prezent męski. Lepiej jest wybierać kwiaty z mocną, graficzną łodygą i dużymi pąkami. Zielone liście pomogą ozdobić kompozycję.

Uważa się, że kiedy przedstawiamy kwiaty lewą ręką, dajemy je z głębi serca. Wolnymi prawymi rękami mężczyźni mogą uścisnąć dłoń.

Jeśli bohater dnia wita gości wraz z żoną, kwiaty należy jej przedstawić, mimo że są przeznaczone dla urodzinowego mężczyzny. Wyjątkiem są kosze kwiatowe, ciężkie duże bukiety lub kompozycje kwiatowe wykonane w czysto męskim stylu. Jeśli w Twoim bukiecie znajduje się kartka z osobistymi życzeniami, ten bukiet również powinien zostać mu przedstawiony.

Kwiaty powinny stanowić uzupełnienie głównego prezentu. To niekoniecznie banalne słodycze lub alkohol, wybierz dowolny prezent, główny warunek, musi być męski i zaspokajać potrzeby bohatera dnia.

Kwiaty męskie

Czy kwiaty dają rocznicę mężczyznom

Kwiaty dla mężczyzn na rocznicę

Gradacja kolorów dla mężczyzn i kobiet jest raczej dowolna. Nie ma specjalnych roślin żeńskich lub męskich, ale istnieją zasady tworzenia kompozycji florystycznych dla jednej lub drugiej płci. Zastanów się, jakie kwiaty dają rocznicę mężczyznom.

Róże można uznać za dość męskie, po prostu nie wybieraj ich pastelowych kolorów. Preferuj białe lub ciemne odcienie. Kosz róż to świetna opcja na układanie kwiatów.

Dla przedmiotu podziwu odpowiedni jest bukiet storczyków.

Kalie mogą być przedstawione celowemu, szanowanemu człowiekowi, który odniósł sukces w życiu, jako wyraz uznania dla jego zasług. To najlepszy prezent dla lidera.

Ciemne dalie mogą być również dobrym prezentem dla mężczyzny.

 

Lilie najlepiej prezentować mężczyznom – bliskim krewnym, na przykład ojcu, mężowi, bratu.

Lepiej jest podawać ciemne chryzantemy wiarygodnemu i godnemu człowiekowi.

Goździki to najlepszy kwiat na męski bukiet. Nie mają uciążliwego zapachu, bezpośredni i pełen wdzięku, surowy i zwięzły będzie doskonałym prezentem dla uhonorowanego bohatera dnia.

Tulipany, hiacynty i żonkile można ofiarować ukochanemu mężczyźnie. Te pierwiosnki doskonale łączą się w jedną kompozycję. Ale każdy z nich może stać się podstawą mono-bukietu.

W przypadku męskiej kompozycji zwykłe irysy, delphiniums, mieczyki, egzotyczne kwiaty plumeria, anturium, chili, strelice, storczyki,

Goździki to najlepszy kwiat na męski bukiet. Nie mają uciążliwego zapachu, bezpośredni i pełen wdzięku, surowy i zwięzły będzie doskonałym prezentem dla uhonorowanego bohatera dnia.

Tulipany, hiacynty i żonkile można ofiarować ukochanemu mężczyźnie. Te pierwiosnki doskonale łączą się w jedną kompozycję. Ale każdy z nich może stać się podstawą mono-bukietu.

W przypadku kompozycji męskiej odpowiednie są zwykłe irysy, delphinium, gladiolusy, egzotyczne kwiaty plumeria, anturium, chiliconia, strelki, storczyki, wigurdum, gerbera, amarylis, heliconia,

Wspaniałym dodatkiem do aranżacji kwiatów będą młode liście agawy, aspidistra, bergrass, stylagrass, paproć, lecodendron, ruscus, szparagi, monstera, bambus, pomogą ukształtować bukiet i podkreślą linie głównych roślin.

Czy nadal masz wątpliwości, czy można dać mężczyznom kwiaty na jego rocznicę? Tak, oczywiście, że możesz! Najważniejsze jest prawidłowe ułożenie kompozycji kwiatowej.

Robienie męskiego bukietu to delikatna sprawa

Organiczność bukietu, a zwłaszcza mężczyzny, zależy od umiejętności kwiaciarni. Taki układ kwiatowy powinien mieć jasne, ścisłe formy, być wydłużony i skierowany w górę. Kulisty kształt bukietu jest nie do przyjęcia dla mężczyzny. Rozwijanie gałęzi łyszczec lub kermka w żadnym wypadku nie powinno być stosowane w aranżacji kwiatowych, a także dekorowanie kompozycji kokardkami, motylami, koronkowym opakowaniem. Wyjątkiem może być tylko wstążka dekorująca sznurek mocujący, ale powinna ona być bez kokardki. Możesz to naprawić za pomocą ozdobnych szpilek, wkładając je bezpośrednio do łodyg roślin. Lepiej jest użyć wstążki nie satynowej, ale z naturalnych materiałów, w połączeniu z głównym kolorem bukietu lub naturalnym odcieniem.

Powagę i surowość męskich bukietów zapewniają wysokie łodygi używanych roślin i obfitość zieleni. Zieloni pomagają nadać bukietowi pionowy kształt i skierować kwiaty we właściwym kierunku. W przypadku męskiego bukietu stosowanie kolorowych roślin jest niedopuszczalne. Wszystkie użyte kolory powinny być tego samego koloru. Dzięki zieleni bukiet będzie bardziej żywy i wyrazisty. Dopuszczalne jest przedstawienie jednego kwiatu bohaterowi dnia, ale powinien to być luksusowy okaz na długiej łodydze.

Jeśli nie masz doświadczenia w komponowaniu męskich kompozycji, podążaj ścieżką minimalizmu. Dzięki wiązaniu dużych kwiatów na długich szypułkach wstążką o neutralnym odcieniu otrzymujesz całkowicie męską wersję bukietu.

Jeśli nadal masz wątpliwości, czy trzeba wręczać mężczyznom kwiaty na rocznicę, zaprezentuj mu kwiaty w doniczce. Niech będą to kwitnące Strelets, Anthurium, Spathiphyllum lub etiopska kalia, bambus lub elegancka kanna. Doskonałym prezentem, który nie pozostawi cię obojętnym, jest bonsai. Mini-drzewo doskonale ozdobi nawet surowe, biznesowe wnętrze i podkreśli status właściciela. Twój niezwykły prezent może zostać zapamiętany przez bohatera dnia przez wiele lat.

Pogratuluj ojcu www.floraqueen.pl