Stwórz efekt dekoracyjny za pomocą płytek kuchennych

Jako pionowy element w projektowaniu kuchni dobry efekt tworzy pierwsze wrażenie, a płytki ułatwiają wykorzystanie tego potencjału.

Użyj koloru, współczynnika odbicia na powierzchni, wzorzystych kafelków lub płytek ułożonych w taki wzór, jak jodełka, ciekawych kształtów, takich jak sześciokąty, lub kamienia naturalnego, aby za pomocą kafelków na ścianie stworzyć ciekawy i niepowtarzalny efekt. Albo odwrotnie, spraw, aby płytki podłogowe w kuchni były bardziej dekoracyjnym elementem wystroju. A ponieważ obecnie wzornictwo podłogowe jest ogromnym trendem i ogólnie jest połączone z zwykłą płytką ścienną, chociaż powtórzenie wzoru na ścianach nie jest wykluczone.

Jeśli płytki podłogowe są twoim priorytetem, zastanów się, czy szukasz ponadczasowego stylu kamienia naturalnego, czy też czystego, współczesnego efektu, jaki można uzyskać dzięki porcelanie lub ceramice. Nie zapominaj, że płytka o wyglądzie drewna może wywoływać naturalne wrażenie ciepła, które jest w pomieszczeniach bardzo korzystne. Niewielkie zmiany mogą mieć duże różnice w wyglądzie kafelkowej powierzchni.

Skontrastuj kolor zaprawy z kolorem płytki, aby zmienić wygląd na bardziej interesujący.

Ciemna zaprawa na jasnych kafelkach sprawi, że obszar wyłożony kafelkami będzie się bardziej wyróżniał. Możesz również wybrać kafelki, które są płaskie lub mają ścięte krawędzie. Te ostatnie rzucają cienie i tworzą różne odbicia, dzięki czemu mogą delikatnie ożywić prosty schemat skromnej i minimalistycznej kuchni. Jeśli używasz niezwykłego kształtu płytki, takiego jak sześciokąt, zamiast przycinać płytki w celu uzyskania prostej krawędzi, pozwól kształtowi płytek utworzyć górną nierówną część ściany jako efektowny i dekoracyjny detal. Wiele rodzajów płytek do kuchni znajdziesz na stronie https://www.e-plytki.eu/pl/c/do-kuchni/1181. Bez względu na to, jaki projekt wybierzesz, a zwłaszcza jeśli masz małą kuchnię, upewnij się, że wybierasz płytki o odpowiednim rozmiarze do swojego wnętrza, ponieważ zbyt duże lub ciemne kafelki sprawią, że kuchnia będzie się wydawała jeszcze mniejsza. Aby optycznie powiększyć wnętrze, wybieraj mniejsze wzory płytek i raczej jasne kolory, pastele oraz ciekawe detale.