Warszawskie Wilanów – dlaczego tak wiele osób pragnie zamieszkać w Wilanowie?

Usytuowana w południowej części stolicy dzielnica Wilanów zamieszkiwana jest już przez ponad 40 tysięcy Warszawiaków. Tym samym tworzą się kolejne inwestycje deweloperskie i rozwijają dotychczasowe. Chętnych do mieszkania na Wilanowie po prostu nie brakuje. Z czego może wynikać ten fenomen? Czy Wilanów do faktycznie tak dobre miejsce do życia w Warszawie?

Początkowo Wilanów kojarzył się z praktycznie głównie z Miasteczkiem Wilanów jako jedno z głównych miejsc życia najbogatszych mieszkańców Warszawy. Z czasem jednak rozbudowywana dzielnica, w której mieszkanie wciąż nie jest tanie, stała się znacznie bardziej dostępna. Obecnie Wilanów postrzegany jest przede wszystkim jako spokojna i bardzo bezpieczna dzielnica stolicy. Według statystyk Komendy Głównej Policji w Wilanowie liczba popełnianych przestępstw na tle innych dzielnic wydaje się znikoma. Z pewnością jest to jedna z wielu zalet, która zachęca do kupna mieszkania.

Wystarczy przejechać się po Błoniach Wilanowskich i okolicznych ulicach, aby dostrzec kolejny powód takiego zainteresowania Wilanowem. Bloki mieszkalne i apartamenty budowane są tu harmonijnie tak, aby całość Miasteczka mogła ze sobą wizualnie współgrać. Z drugiej strony nie oznacza to estetycznej monotonii. Wręcz przeciwnie – apartamenty występują w różnych stylach architektonicznych, ale dopasowane są do już istniejących nieruchomości w sposób, który się nie narzuca.

Wilanów dla rodzin z dziećmi – place zabaw i tereny zielone

Zarówno już istniejące, jak i będące w fazie projektu, nieruchomości zlokalizowane na Wilanowie charakteryzują się tym, że posiadają bardzo wiele dobrze zagospodarowanej przestrzeni. Pomiędzy blokami znajdują się przestronne place zabaw wypełnione wieloma atrakcjami. Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie w większości przypadków zapewniane jest nie tylko przez zamykane wejścia, ale także monitoring i stróżów.
Oprócz tego wilanowskie osiedle sprytnie i estetycznie poprzecinane jest wodnymi strugami oraz terenami zielonymi. Dzięki temu na mieszkanie w Wilanowie decyduje się tak wiele rodzin z dziećmi lub osób, które planują założenie rodziny. Nie tylko bardzo wysoki komfort osiedla się liczy, ale także otoczenie. Warto wspomnieć choćby o Pałacu Jana III Sobieskiego oraz Ogrodzie w Wilanowie, zajmującym powierzchnię 45 hektarów. Mieszkając na Wilanowie, nie trzeba daleko jechać, szukając odpoczynku od wszechotaczającego zgiełku, które towarzyszy każdemu np. w Śródmieściu.

Dobre połączenia komunikacyjne Wilanowa „wisienką na torcie”

Położenie dzielnicy Wilanów sprawia, że z jednej strony można odetchnąć i żyć komfortowo, z drugiej zaś bardzo szybko można dostać się do centrum. Atutem jest dobrze zaplanowany rozkład autobusów, jak i dwie kluczowe inwestycje – rozbudowa warszawskiego metra oraz pociągnięcie linii tramwajowej do Wilanowa.
Podsumowując, mieszkanie w Wilanowie jest bezpieczne i bardzo wygodne. Estetyka osiedli, tereny zielone i w przemyślany sposób zaprojektowanie zagospodarowania terenu przekładają się na tak dużą popularność Wilanowa. Potwierdzają to zresztą badania – Wilanów znajduje się w czołówce dzielnic, w który żyje się najlepiej.