Mieszkanie w Wilanowie – plusy i minusy

Wilanów to jedna z barwniejszych dzielnic Warszawy. Wciąż zdobywa ogromną popularność przede wszystkim na skutek ogromnego komfortu życia i bezpieczeństwa. Czy jednak warto zdecydować się teraz na mieszkanie w Wilanowie? Sprawdzamy, jakie są tego największe wady i zalety. 

Po raz pierwszy sławę miasteczku Wilanów zapewnił król Jan III Sobieski. Do dzisiaj Pałac Królewski w Wilanowie to jedno z atrakcyjniejszych zabytków i muzeów stolicy. Jednak popularność mieszkania w Wilanowie spowodowana jest innymi czynnikami.

Do największych zalet Wilanowa z pewnością należy ogromne bezpieczeństwo. Nie ma na mapie stolicy innej dzielnicy, która charakteryzowałaby się niższym wskaźnikiem przestępczości niż Wilanów. Wraz z bezpieczeństwem na uwagę zasługuje spokojne i komfortowe życie mieszkańców. Sprzyja temu nowoczesna i nietuzinkowa pod względem estetycznym architektura, niesamowicie zaplanowana tak, aby wszystko tworzyło spójną całość, a jednocześnie różniło się poszczególnymi elementami. 

Kolejne nowe inwestycje w Wilanowie, np. Wilanów Infinity, oferują maksymalny poziom komfortu. Nowoczesne, nowe mieszkania bogate są w szereg usprawnień dla jeszcze większej wygody mieszkania. Przestronne balkony i tarasy, funkcjonalnie zaprojektowane mieszkania, własna ochrona, ogrodzone, duże place zabaw ze świetnymi atrakcjami, mnóstwo terenów zielonych i wiele innych aspektów zasługuje na uwagę każdego, kto rozgląda się za idealnym miejscem do życia w stolicy!

Wady mieszkania w Wilanowie

Najczęściej pojawiającym się mankamentem związanym z mieszkaniem w Wilanowie jest cena, którą trzeba za taki komfort zapłacić. Nowe inwestycje Wilanowa niewątpliwie nie należą do najtańszych. Z drugiej jednak strony wciąż są konkurencyjne względem nowych nieruchomości usytuowanych na Żoliborzu czy apartamentów w Śródmieściu. W przeciwieństwie do tych dwóch ostatnich propozycji mieszkanie w Wilanowie ma jednak zalety, których brakuje konkurencji. 

Czy warto mieszkać w Wilanowie?

Przestrzeń obfitująca w tereny zielone, skwery, fontanny i przecinające osiedla strugi wodne tworzy sielankowy krajobraz. Naturalnie więc wydawałoby się, że życie w Wilanowie jest na tyle beztroskie, że z pewnością mieszkanie w tym miejscu nie będzie polecane dla osób, które muszą się przemieszczać po mieście. Nic bardziej mylnego – nowe połączenia drogowe, przedłużenie linii tramwajowej oraz inwestycja w rozbudowę metra warszawskiego wprost do Wilanowa sprawiają, że można mieszkać spokojnie i często bez korków dotrzeć szybko co centrum. Co więcej, dzielnica z miesiąca na miesiąc staje się coraz bardziej autonomiczna. Nie brakuje prywatnych żłobków i przedszkoli, poszerza się gama lokali gastronomicznych, sklepów i punktów usługowych.

Podsumowując – mieszkanie w Wilanowie to świetny pomysł, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, ale nie tylko. Ogromne bezpieczeństwo i luksus muszą kosztować trochę więcej, ale cena ta jak najbardziej się opłaca, a samo mieszkanie w takiej dzielnicy pozytywnie wpłynie na szereg innych płaszczyzn naszego życia.